Düğün Stresini Yenin!

Düğün arifesi çiftler kendilerini olumsuz etkileyebilecek her duygudan uzak durmaları gerekiyor. Düğün öncesi yaşayabileceğiniz olumsuz durumları ve bu durumlar karşısında panik yapmadan bu durumların üstesinden nasıl geleceğinizi araştırdık.

Ismarladığınız hatta özel olarak diktirdiğiniz gelinlik modelinden son dakika tereddütleriniz oluştu ise?

Hayatınızın en özel günü için hayal ettiğiniz gelinliğinizin üzerinize giydiğinizde istediğiniz gibi olmadığını görmek çıldırtıcı olabilir, özellikle de aylarca cep telefonunuzdaki tek bir fotoğraf üzerinden onca hayaller kurduysanız. İşte böylesi olumsuz düşüncelere kapıldığınızda yapmanız gereken bu gelinliği ilk denediğinizde kendinize ne kadar yakıştırdığınızı hatırlamak. Unutmayın ki, gelinliğinizi teslim aldığınızda ne kadar ikna olmamış olsanız da, düğün günü yapılacak saçanız, takacağınız aksesuarlar ve makyajla çok daha iyi görünecek ve gecenin yıldızı siz olacaksınız.

Düğün Bütçeniz Planladığınızın Çok Üstünde Çıktı İse;

Bütçe stresi, düğün gününüz için yaptığınız bütün planlarınızı alt üst edebilir. Bu nedenle, eski yöntemlere dönün ve elinize bir kağıt-kalem alin. Nereye ne kadar harcamanız gerektiğini ve ne kadar bir bütçeniz kaldığını hesaplayın. önceliklerinizin neler olduğuna karar verin, bunlarla kalan bütçenizi yönlendirmeniz için gereken öncelikleri belirleyin. Küçük miktarlı alımlarda bile hızlı karar vermeyin ve her şeyi ‘kesinlikle alınmalı veya alınsa iyi olur’ şeklinde gruplayın.

Nereye ne kadar harcamanız gerektiğini ve ne kadar bir bütçeniz kaldığını hesaplayın.

 

Düğününüz ara bir mevsime denk geliyor ve hava durumu sizi endişelendiriyorsa…

Pek çok gelin adayı düğün günü yağmur sprizi ile karşı karşıya kalmak istemez.  Yağmur ihtimali söz konusu ise en kötü ihtimale karşı, büyük boy şemsiyelerden satın alın, bunları, yağmur için görevlendireceğiniz kişilere dağıtın. Düğününüzün dışarıda olması, davetiniz için çok önemli olsa da, düğün mekanın alternatif yer seçeneği sunup, sunmadığını, bu mekanın sizi mutlu edip etmeyeceğini kontrol edin. Sürekli hava durumu aplikasyonunu kontrol etmekten vazgeçin! Sonuçta hava durumunu değiştiremezsiniz. Bu nedenle, son birkaç haftanızı kötü geçirmeye değmez

Fikir Almak Önemlidir Ama Kafanızın Karışmasına İzin Vermeyin!

Düğün kelimesini duyan bütün aile üyeler, kendilerini düğün planlayıcıları edebilirler, ancak düğün gününüz için önemli olan sadece iki şey var. Siz ve nişanlınız! Sizin için çok önemli olan her şeyi gerçekleştirmeye çalışın, sadece sizin için çok önemli olmayabilecek şeylerden vazgeçin. Sürekli akıl verenlerin düşüncelerini dinleyin ancak istemediklerinizi sessizce görmezden gelin.

Ya Davetliler Düğün Günü Eğlenmez İse…

Bize güvenin, her gelin, boş dans pisti ve sıkılmış davetlilerle ilgili kabuslar görür. Yemek, müzik ve içecek ile ilgili her planlamayı yaptıysanız, davetlilerinizin iyi vakit geçirmemesi için hiç bir neden yok! Konuklarınızı eğlendirmek için, dans yarışmaları, karayoke gibi değişik yollar deneyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise, bu konuya çok takılmayın, değişik zevkleri olan davetlileri sürekli eğlendirmeniz mümkün olmayacaktır. Bugün eğlenmesi gereken en önemli kişiler, eşiniz ve sizsiniz.

 

Planlanması gereken çok şey var. Ya hiçbiri yetişmezse?

Bir düğünü planlamak, uzun soluklu bir organizasyon gerektirir. Her şeyin yolunda gitmesi konusunda, strese girmekte haklısınız. Ancak unutmayın ki, düğününüzü planlayan kişiler konularında uzman ve potansiyel aksaklıkların ortaya çıkmaması için her şeyi yapmaya hazırlar. Mekan sahibini ve düğün organizasyonunu yapacak firmayı, düğün gününden bir kaç ay önce ayarlayın ve aile üyelerinden veya arkadaşlarınızdan iş halletme konusunda yetenekli ve deneyimli olanları da farklı konularda bilgilendirin. O gün bırakın onlar endişelensin ve siz düğün gününüzün tadını çıkarın.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Düğün Organizasyon Firması İle Nasıl Çalışılmalı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here