Far Sürmenin Püf Noktaları

Far sürmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmadan mükemmel bir göz makyajı yapamazsınız. Makyajın genelinde en dikkat edilmesi gereken ve en fazla zaman alan bölüm tartışmasız gözlerdir. İyi ve kusursuz bir göz makyajı sayesinde olduğunuzdan daha da güzel ve etkileyici görünebilirsiniz. Göz makyajının en önemli malzemesi de fardır. Kolay gibi görünse de far sürmek aslında zor ve fazla dikkat isteyen bir iştir. Far sürmenin püf noktalarını bilmeden de işe koyulmak hata olur. Far sürme işine başlamadan önce kendinize güzel bir fırça seti alın. Far sürmenin püf noktası kusursuz fırçalardır. Kullanacağınız fırçalar ne kadar iyiyse farı da düzgün şekilde sürebilirsiniz.

Far Sürme Teknikleri

Tabi güzel bir göz makyajı için far sürme teknikleri konusuna da hakim olmanız gerekiyor. Bu konuda da size yardımcı olacağız ve size tüm aşamaları anlatacağız.

 

Farı İyice Dağıtın

Kusursuz bir göz makyajı için en önemli kural farın iyice dağıtılmasıdır. Güzel dağıtılmayan far kötü bir görüntü çıkmasına neden olur. Bunun için de kaliteli ve yumuşak uçlu bir fırçaya ihyacınız olacak.

Astar Oluşturun

Daha iyi ve kusursuz bir sonuç alabilmek için önce astar kat oluşturun. Göz makyajı bazı, fondöten ve pudrayla bunu yapabilirsiniz.

Uyumlu Renk Seçimi

Farınızın rengini göz renginize göre seçin. Gözlerinizi ortaya çıkaracak ve belirginleştirecek bir ton seçin.

Far sürmenin incelikleri nelerdir

Yüzünüzü Aydınlatın

Kaşınıza kadar olan bölgeye komple açık tonda bir far sürün. Tabi gözlerinizin köşelerini de unutmayın. Bu teknik yüzünüzün aydınlanmasına sebep olacak.

Koyu Tonlara Dikkat

Koyu renkli far sürerken çok dikkatli olun. Kirpik çizgisine çok yakın şekilde sürülen koyu farlar gözleri küçük gösterir. Bu durumu yaşamak istemiyor ve gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsanız, koyu renk farları daha yukarılara sürün.

Fırça Temizliği

Her zaman başarılı ve kusursuz bir göz makyajı elde etmek için kullandığınız fırçaları mutlaka temizleyin. Önceki makyajdan kalan kalıntılar işinizi zorlaştırır.

Far sürmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmadan mükemmel bir göz makyajı yapamazsınız.

 

Gölgeli Far Nasıl Sürülür?

Gölgeli far, kadınların en sevdiği göz makyajıdır. Zor gibi görünse de öğrendikten ve eliniz alıştıktan sonra rahatlıkla gölgeli göz makyajı yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak göz kapağınıza bir baz uygulayın. Sonrasında açık tonlardaki bir farı göz kapağınızın tamamına sürün. Sonra bir ton koyu renkteki farı göz pınarlarınızdan başlayarak göz kapağınızın yarısına kadar sürün. Kalan kısmı da seçtiğiniz koyu tonla boyayın. Tonlar arasındaki yumuşak geçisi iyi yapmalısınız. Bu sayede kusursuz gölgeli far sürme işlemini tamamlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here