Sorunsuz Bir Düğün Organizasyonu İçin Öneriler

Düğün organizasyonlarının sonuna kadar mükemmel bir şekilde gitmesi düğün sahiplerinin en çok istediği şeydir. Fakat bazen her şey yolunda gitmeyebilir ve aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle düğün günü çıkabilecek aksaklıklara karşı nasıl önlem alınabilir ve sorunsuz bir düğün organizasyonu için öneriler hakkında bahsedelim. Düğün günü gelinliğin başına bir şey gelmesin, saç ve makyaj güzel olmalı, fotoğraf çekimine yetişmeliyiz gibi detaylarla uğraşan düğün sahibinin bazı olabilecek aksaklıkların farkında olmaması gayet normaldir. Bu nedenle her gelinin yanında sorunlara pratik çözümler getirebilecek ve soğukkanlı olabilen iş bitirici bir nedime olması düğünün devamı için de olmazsa olmazlar arasındadır.  Uzun zamandır beklenen düğün günü geldiğinde ufak tefek çıkabilecek aksaklıklara karşı acil durum çantası hazırlanmış olması sorunsuz bir düğün organizasyonu için öneriler arasında verilebilir. İhtiyaç olabilecek her türlü malzeme, örneğin makyaj malzemesi, saç tokası, yedek bir ayakkabı, ıslak mendil ve hatta gelini ayakta tutacak atıştırmalık yiyecekler bile bu çantanın içinde bulundurulmalıdır.

Davetli Sayısına Dikkat

Düğün mekanları genelde hesaplamayı kişi başı ücret üzerinden yapar. Bu nedenle davetli sayısına dikkat edin. Listeyi 10 kişi azaltmanın bile günün sonunda ne kadar büyük fark yarattığını göreceksiniz.

Eminiz ailenizin o gün için kendilerine ait büyük hayalleri vardır. Ne kadar güzel/yakışıklı olduğunuzu herkese göstermek istemeleri en doğal hakları. Ancak eski ortaokul arkadaşlarının orada olmasına gerçekten gerek var mı? Davetli listesini ailenizle birlikte inceleyin ve çok yakın olmayan kişileri elemelerini isteyin. Böylece davetli sayısını azaltabilir ve kendinize ek bütçe sağlayabilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Nedir

Yemek İçin Büfe veya Kokteyl Prolange’ı Seçin

Oturma düzeni yerine büfe veya kokteyl prolange yapmak fiyat anlamında büyük avantaj sağlayacaktır. Bu şekilde bütçenizi biraz daha rahatlatıp daha önemli konular için kaynak yaratabilirsiniz.

Kır ve Plaj Düğününü Tercih Edin

Yemyeşil bir doğa, güzel süslemeler ve romantik bir müzik ile düğününüz unutulmaz bir seremoniye dönüşebilir. Süsleme konusunu sade bir şekilde gerçekleştirebilirseniz, bulunduğunuz mükemmel atmosfer gerisini halledecektir. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki insanlar doğada lükse fazla önem vermez. Bu fikri küçük değişikliklerle plaj düğünleri içinde uygulayabilirsiniz.

 

Bütçenizi Kalem Kalem Hesaplayın ve Her Şeyi Yazın

Bütçenizi kontrol altında tutmayı unutmayın.Bunun için her masrafı not edin ve adım adım bu bütçe üzerinden geçin.En ufak ayrıntıya bile dikkat edin ve her masrafı hesapladığınızdan emin olun. Böylece günün sonunda kötü sürprizlerden kurtulmuş olacaksınız.

Gelin Saçı , Makyajı ve Diğer Güzellik Rutinlerini Bir Arada Yapın

Ne kadar farklı yere bölünürseniz maliyet o kadar artacaktır. Gelin saçını ve makyajını aynı yerde yaptırmanız durumunda daha indirimli bir fiyat elde edebilirsiniz.

Bir Gece Kullanılacak Ayakkabıya Son

Çoğu insan için gelinlik ayakkabısı sadece düğün gecesi giyilen ve ardından raflara kaldırılan bir obje. Sadece bir kere giyeceğiniz bir ayakkabıya bir servet ödemek yerine eldeki ayakkabılarınızı gözden geçirebilir veya başka zamanlarda da giyebileceğiniz renkte ve biçimde bir ayakkabı satın alabilirsiniz.

Eşya Seçimi Konusuna Dikkat

İhtiyaçlarınızı belirleyin ve hangi ürünleri beğendiğinizi, istediğinizi tek tek listeleyin. Alışveriş öncesinde mağazaların indirim günlerini takip edin. Her bir grup ihtiyacınızı tek bir mağazadan almaya çalışın .Böylece toplu bir indirim elde edebilirsiniz.

Hafta İçi Evlenmeye Ne Dersiniz?

Zaman değişiyor. Düğünlerin sadece Cuma veya cumartesi geceleri yapıldığı günler geride kaldı. Hafta içi evlenmek düğün mekanlarından ekstra indirimler almanızı,hatta büyük fırsatlar yakalamanızı sağlayabilir. Merak etmeyin, sizi sevenler hafta içi de düğününüze gelecektir.

Kusursuz Düğün Önerileri Nelerdir

Nikah Şekerine Dünyaları Harcamaya Gerek Yok

Nikah şekerlerinin tam bir sektöre dönüştüğü şu günlerde, davetlilerinize anı olarak yaptıracağınız şekerler size bir servete mal olabilir. Bunun yerine bir yardım kurumuna bağışta bulunabilir ya da çevreci bir kuruluş aracılığıyla her davetli için ağaç ektirebilirsiniz. Hem ekonomik, hem de çevreye yararlı bir çözüm olacaktır.

Rahatlayın

Son olarak herhangi bir ekonomik faydası olmasa da, stresli bir günün ardından mutlaka rahatlatacak bir şeyler yapın. Bu, araştırma yaparken yaşadığınız stresi azaltacak ve sizi mutlu kılacaktır.

Düğün organizasyonlarının sonuna kadar mükemmel bir şekilde gitmesi düğün sahiplerinin en çok istediği şeydir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here