Düğün hazırlıkları zorlu bir süreçtir. Bu süreçte en zor aşama ise en uygun gelinliği bulmaktır. Her kadın kendi düğününde benzersiz ve güzel bir gelinlik giymek ister. Gelinliğin vücut tipine uygun olması gerekmektedir. Büyük beden gelinlik modelleri de balık etli veya kilolu kadınlar için tasarlanmaktadır.

Gelinlerin düğünde kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Bundan dolayıdır ki gelinlik tercihlerini yaparken mutlaka özenli bir şekilde davranmak gerekmektedir. Vücuda uygun seçilmiş bir gelinlik hem şık hem de rahat olmayı sağlayacaktır. Büyük bedenliler için rahat kıyafet tercihinin yapılması biraz daha zaman alıcı olabilmektedir.

Büyük bedenli gelinlikler son zamanlarda geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekici olmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak büyük beden gelinliklerin, göz alıcı tasarım özellikleriyle de büyük beğeni topladıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada etkili bir şıklığın ortaya çıkması için büyük beden gelinlik alırken mutlaka dikkatli davranmak gerekmektedir.

İlgili Link: Kısa Gelinlik Modelleri

Büyük Beden Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? 

Kilosunu gizlemek isteyen kadınlar için gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Öncelikle ilk provadan son provaya kadar beden ölçüleri dikkate alınarak gelinlik dikilmelidir. Daha küçük beden gelinlik giymek doğru bir seçim olmayacaktır. Kilolu bölgeleri daha da belirginleştirebilir.

Daha büyük beden gelinlik seçmek ise daha kilolu gösterecektir. Dolayısıyla bedeniniz her neyse ona uygun seçimler yapılmalıdır. Burada tercih edeceğiniz kumaş da önemlidir. Çünkü rahatlık hissi kumaştan kumaşa farklılık göstermektedir. Bununla birlikte büyük beden gelinlik tercih ederken; renk uyumunu yakalamış olan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

İlgili Link: Straplez Gelinlik

Büyük Beden Gelinlik Önerileri

Hangi Mekanda Nasıl Gelinlikler Tercih Edilmeli
Büyük Beden Gelinlik Önerileri

Büyük beden gelinlikler seçilirken beyaz renkten farklı renkler tercih edilebilir. Ekru, kırık beyaz, toz pembe, fildişi gibi birçok renkte gelinlik tasarlanmaktadır. Büyük beden gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilenler ise; balo tipi prenses gelinlik, dar kesim deniz kızı gelinlik ve a kesim gelinlik modelleridir.

Balo tipi prenses gelinlik modeli bel altı bölgesi kilolu olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aynı şekilde a kesim gelinlik modelleri de alt bedeni kamufle etmek için kullanılmaktadır. Dar kesim deniz kızı gelinlik modeli ise alt bedeni ince üst bedeni biraz daha kalın olanlar tarafından tercih edilmektedir.

Gelinlikler genellikle beyaz renkte tercih edilir. Beyaz renk sadeliği, zarafeti ve asilliği temsil eder. Fakat farklı renklerle yapılan dokunuşlar ve işlemeler hem tarzınıza tarz katacak hem de kilolu bölgenin kamufle edilmesini sağlayacaktır.

Hangi Mekanda Nasıl Gelinlikler Tercih Edilmeli? 

Gelinlikler için vücut tipinin ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Bunların yanı sıra düğün mekanı, konsepti ve mevsim gelinlik seçiminde önemli bir etkendir. Gelinliğin tasarımı, kumaşı ve işlemeleri mekana uygun yapılmalıdır. Örneğin kır düğünü için, volanlı, dantelli işlemeleri olan bol ve salaş bir gelinlik tercih edilebilir. Otel düğünleri için uzun kuyruklu veya duvaklı, kumaşı daha sade olan deniz kızı modeli gelinlikler tercih edilebilir. Tarihi mekanlarda yapılacak düğünlerde ise vintage tasarımlı balo tipi prenses gelinlikler tercih edilebilir.

Büyük Beden Gelinlik Aksesuarları  

Gelinliklerin tamamlayıcısı aksesuarlar doğru seçildiği zaman güzelliğinize güzellik katacaktır. Kır düğünleri için süslü bir saç tokası tercih edilebilir. Dantelli ve işlemeleri çok olan bir gelinlik için sade bir dekolte kolyesi yeterli olacaktır. İşlemeleri az, kumaşı sade ve uzun kuyruklu gelinlikler için ise abartılı tasarımlara sahiptir. Büyük beden gelinlik modelleri topuklu ayakkabılar ile tamamlanır. En uygun ve rahat topuklu ayakkabı gelinliği kaldırabilen, basık göstermeyen tarzda olmalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here