Gelinlik, her genç kızın hayal ettiği en özel elbisedir. Evlilik, iki kişinin hayatını birleştirdiği oldukça önemli günlerden birisidir. Düğün için hazırlıklar günler öncesinden başlar. Düğünde giyilecek gelinliğin provası, modeli, aylar öncesinden araştırılır. Gelinliği tamamlayan en özel aksesuar, duvaktır. Gelin duvaklarının uzun-kısa, kabarık ve sade şeklinde olan modelleri bulunur. Ancak seçilen duvak ile saç modelinin birbiriyle uyumlu olması gerekir. İyi bir görünüm elde etmek için saç, makyaj, duvak modelleri, gelinliği tamamlamalıdır.

 

Topuz saç modeli ile uzun ve kabarık duvaklar tercih edilebilir. Toplu saçlarda, uzun duvaklar daha şık bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Tamamen toplanmış bir saç ile ayaklara kadar inen bir duvak modeli çok iyi bir tercih olacaktır. Dağınık topuzlar, içi orta uzunlukta ve daha sade duvaklar tercih edilebilir. Başlar bukleli ve açık olarak kullanılacaksa, tercih edilecek işlemeli şık bir duvak olmalıdır. Duvaklar üzerine işlenen işlemeler, boncuklar ile saçın uyumu da önemlidir. Bukleli saç modelleri için işlemeli duvaklar tercih edilebilir. Ancak gösterişli makyaj ve saç modeli tercih eden kişilerin, daha sade modelleri tercih etmesi önerilir.

 

Yüz Şekline Göre Duvak Modelleri 

 

Yüz Şekline Göre Duvak Modelleri Nelerdir

 

Duvak seçiminde, yüz şekli de önemli bir detaydır. Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin, yüzün güzelliğini ortaya çıkaracak saç ve duvak modelleri tercih etmeleri gerekir. Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin kafes duvak modellerini tercih etmeleri daha doğru bir tercih olacaktır. Aşağıya doğru inen duvak modelleri de tercih edilebilecek diğer bir modeldir.

 

Uzun yüz tipine sahip kişilerin ise açık saç modeli ve aşağıya doğru hacimli duvak modellerini tercih etmeleri şık bir görünüm için doğru bir seçim olacaktır. Uzun yüz tipine sahip kişilerde, topuz saç modelleri ve kabarık duvak modelleri bir arada kullanılmamalıdır. Kalp yüz şekline sahip kişiler, katlı duvak modellerini tercih etmeleri önerilir. Kare yüz tipine sahip gelin adaylarının, sıkıca toplanmış yüksek topuz ve kısa duvak modellerini tercih etmeleri güzel bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

 

Duvak Çeşitleri 

 

Duvak Çeşitleri Hakkında Tavsiyeler

 

Günümüzde birbirinden farklı şık tasarımlara sahip pek çok duvak modeli bulunur. Son yıllarda renkli işlemeli duvak modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. Sade duvak modelleri, her zaman moda ve trend modeller arasındadır. Bugünlerde açık ve bukleli saçın iki tarafından tutturulan duvak modelleri de şık ve zarif bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar. Rahibe duvak modelinde kenarı zarif dantellerle işlenmiş duvak modelleri, açık veya topuz saçlarla rahatlıkla kombin edilebilen muhteşem tasarımlardır.

 

Gelinlik, her genç kızın hayal ettiği en özel elbisedir. Evlilik, iki kişinin hayatını birleştirdiği oldukça önemli günlerden birisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here