Düğünlerin vazgeçilmezi ve en tatlı hatırası olan düğün pastası seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Düğün pastası seçimi sırasında pastanın tadı ve görselliği arasındaki dengeyi iyi kurmak çok önemlidir. Hazırlanan pasta şık olduğu kadar lezzetli de olmalıdır ki davetlilerin aklında hoş bir anı olarak kalabilsin. Ayrıca pasta siparişi verirken davetli sayısı mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve pastanın büyüklüğü sayıya göre ayarlanmalıdır. Aksi halde pasta ikram edilmeyen misafir kalabilir ve bu durumun konuşulması da düğünün mükemmelliğine gölge düşürebilir.

Düğün Pastası Seçimi Ve Mekan

Düğün için hazırlanan pasta, organizasyon yapılan mekanın konseptine uygun olarak seçildiğinde daha da etkileyici olmaktadır. Örneğin kır düğününde çiçeklerle süslenmiş bir mekana üzerine aynı tonlarda çiçekler yerleştirilmiş ya da balo salonu gibi ihtişamlı bir mekan için gösterişli bir düğün pastası seçimi yapılabilir. İlgili Link : Fark Yaratan Düğün Çiçekleri

Düğün Pastası Seçimi Ve İçeriği

Yaz mevsimi yapılan düğün organizasyonlarında genellikle meyveli ve hafif kremalı pastalar tercih edilmektedir. Burada en çok dikkat edilecek nokta pastanın içeriğinin mevsim meyvelerinden olması ve pasta yapımında birbiri ile uyumlu meyveler kullanılmasıdır. Kış mevsimi yapılan organizasyonlarda ise düğün pastası seçimi için daha fazla seçenek bulunmakta olup gelin ve damat çiftleri ister mevsim meyveleri ile süslenmiş bir pasta, isterse de bol çikolatalı bir düğün pastası tercih edebilmektedir. Ayrıca ikram edilecek olan düğün pastası için kullanılan tüm malzemelerin tazeliği de dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here