Adım Adım Düğün Hazırlığı

Evliliğe ilk adım olan söz ve nişan töreninden sonra adım adım düğün hazırlığı yapılmaya başlanmalıdır. Düğün tarihinden aylar öncesinden organizasyonun yapılacağı mekana karar verilmesi ve kimseyi atlamamak için davetli listesinin hazırlanmaya başlanması yapılması gerekenlerin başında gelmektedir. Bunların yanında gelinlik ve damatlık seçimi için modaevleri gezilmeli, saç ve makyaj yapımı için kuaför araştırılmalıdır.

Düğün öncesinde mekanının süslenmesi, nikah şekerlerinin ve davetlilere minik hediyeler hazırlanması, davetiye seçiminin belirlenmesi gibi önemli detaylarla ilgilenecek iyi bir organizasyon şirketi ile anlaşma yapılması da adım adım düğün hazırlığı basamaklarındandır. Ayrıca fotoğraf çekimi yapacak iyi bir firmadan da aylar öncesinden randevu almak önemlidir.

Düğün tarihinden haftalar önce nikah şahitlerinin belirlenmesi, davetiyelerin dağıtılması ve pasta siparişinin verilmesi düğün hazırlığı sırasında yaşanabilecek aksaklıkların önlenmesi için mühimdir. Ayrıca gelinlik provalarına aksatılmadan gidilmeli, gelin buketi seçilmeli, saç ve makyaj için karar verilmelidir. Düğünden sonra hemen balayı düşünülüyorsa gerekli olacak her şey düğün gününden önce hazırlanmış olmalıdır.

Düğün Konseptinin Belirlenmesi

Düğün hazırlığı süreci yorucu ve stresli bir süreçtir, hazırlıklara erken, yaklaşık bir yıl önce başlamakta fayda var. Doğru bir düğün hazırlığı için;

Önce mekanı seçin. Düğünün akışını mekan belirleyecek. Ve doğasına göre konsepti belirleyin. ( Ya da konseptinize göre en uygun mekanı bulun.)

İşinizi kolaylaştıracak ve üzerinizdeki yükü alacak organizasyon şirketini seçin.

gelinlik secimi nasıldır

Gelinlik Seçimi

Siz şimdiden yıllarca hayal ettiğiniz gelinlik modelini aramaya başlayın.  Gelinlik modeli seçiminde düğünün gerçekleşeceği lokasyon,  düğünün konsepti,  hatta davetli sayınız seçimlerinizi belirlemede etkin olacaktır. Gelinliğiniz konusunda bir moda evi ile çalışacaksanız Bu konuda görüşüne başvurduğumuz Moda tasarımcısı Yeliz Sarı gelin adaylarına şu bilgileri veriyor;

Bir gelinlik provası genelde 4 provadan oluşur; İlk görüşmede çizimler yapıyor, gelin adayına farklı kalıplarda gelinlikler deneterek ne istediğini anlamaya çalışıyoruz. Sonra vücudun en iyi özelliklerini öne çıkaracak çizimlerle birlikte gelinliğin ana hatlarına karar veriyoruz. Kalıp provası olan ikinci görüşmede bedenin kalıbı çıkarılırken kullanılacak kumaş ve danteller, işleme detayları ve dekolte bitişleri üzerine birlikte konuşuluyor. Üçüncü provadaysa gelinlik neredeyse bitmiş şekilde görülüyor. ‘’ Tahmin ettiğiniz gibi, dördüncüsü, son prova, gelinliğin bitmiş halini teslim ediyoruz.

davetiye seçimi nasıldır

Davetiye Seçimi

Davetiye seçimi zannettiğinizden daha fazla zaman alan bir süreçtir.  Davetiye Modelleri konusunda önünüzde oldukça geniş bir yelpaze var. 2019 davetiye trendlerinde kişiselleşmiş seçimler ön planda.

Davetiye seçimiyle beraber atlamamanız gereken en önemli adım Davetli Listenizi tamamlamak.

Detaylara Karar Verin

Nedimeleri planlamayı, araba kiralama, otel odası rezervasyonu, düğün yemeği mönüsü gibi işleri bir düzene sokmayı unutmayın. Ve gelin buketinin kararını verin. Gelin buketi, en önemli detaylarından biri ve mutlaka gelinlik seçiminden sonra yapılmalı. Gelinliğin son imzası olarak okunabilecek gelin çiçeği yanlış seçilirse gelinliğin ihtişamını yok edebilir Saç ve makyaj provalarına başlayın. Büyük güne dört ay kala davetiyeleri gönderebilirsiniz.

Evliliğe ilk adım olan söz ve nişan töreninden sonra adım adım düğün hazırlığı yapılmaya başlanmalıdır.

 

Düğün Fotoğrafçısının Seçimi

Büyük gününüzü ölümsüz kılacak bir fotoğrafçı ve kameramanla anlaşın. Bu konuda Düğün Fotoğrafçılarının Önerilerine Kulak Verin:

Organizasyon şirketi ve fotoğrafçı birlikte çalışmalı.

İlk görüşmede tarihler, düğün mekanı, dekor ve davetli sayısı konuşulmalı.

Düğünden önce, düğün sahibinin arzusuna göre birkaç görüşme yapılabilir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Gelin Adayları İçin Bakım Rehberi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here