Düğün gününüz geldi çattı. Doğal olarak o gün kameralara bir prenses edasıyla gülümsemek, yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızdaysa ‘ne kadar güzeldim’ demeyi diliyorsunuz. Bu tabii ki mümkün! Cevap, doğru yapılmış bir makyajla. Sizin için sektörün önde gelen make- up  artislerinden  gelin makyajının sırlarını öğrendik.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

2018 gelin makyajı nasıldır

Gelin Makyajında en önemli kriter; öncelikle gelinin isteği, sonra gelinlik, sonra düğün mekânı ve konsepti… Mesela kır düğünüyle saray konsepti ayrı makyajlar ister. Biri daha sade olması gerekirken, diğeri daha görkemli olmalıdır. İkincisinde, daha geniş açılarda fotoğraf çekileceği için daha büyük gözler ya da büyük dikkat çeken dudaklar çalışılabilir. Makyaj stili gelinliğin modeli, saçın tarzı ve tabii ki gelinin yüz hatları ve ten rengiyle yakından ilgilidir. Minimal ve doğru noktaları vurgulamak üzere tasarlanan makyajlar, gelinlerin son zamanlarda daha çok tercih ettiği tarzlar. Gelin makyajını belirgin kılacak iki önemli noktası gözler ve dudaktır. Burada hangisini uygulayacağınıza karar vermek elbette gelinin ten rengine ve stiline göre değişir.

Gelin Makyajı 2018

doğal gelin makyajı nasıldır

Gelin Makyajı 2018 trendlerinde metalik renkler, dudaklarda gülkurusu tonlar, yok gibi duran far uygulamaları, dupduru bir ten, pembe tatlı yanaklar olduğunu söyleyebiliriz.

Günlük makyajda olduğu gibi gelin makyajında da mevsimlerin etkileri büyük.  Gelin Makyajı 2018 trendlerinde sonbahar-kış gelinlerinde koyu gözler hâkim olacak. Özellikle buğulu kahveler, bordolar ve lacivert gözlerdeki hâkim renkler arasında yer alacak. Dudakta yine ‘’soft’’ tonlar göreceğiz. Bununla birlikte, kırmızı ve bordo gibi renkler de sık karşılaşacağımız alternatifler olacak. Yanaklarda koyu pembenin tonları, gülkurusu gibi sağlıklı görünen renkler ve güçlü tonlarla karşılaşacağız

Doğal Gelin Makyajı

Porselen makyaj nasıldır

Kadınların makyaj tercihleri son yıllarda hızla doğala doğru bir dönüş sergiliyor. Sadece düğün günlerinden değil artık gündelik kullanımda da yüzü büst görünümü haline getiren koyu ve abartılı fondöten kullanımları geride kaldı. Abartılı  renk kullanımı, çok kalın makyaj yapmak, çok büyük kirpikler, fazla allık gibi bu hatalardan uzak durmak gerek.  Gelin adaylarına bu aşamada en önemli önerimiz doğal görünümün dışına çıkmamaları. En güzel görünümün doğallığa en yakın olan ve gelin adayının güzelliğini öne çıkaran makyajdır.

Porselen Gelin Makyajı

Makyajın kalıcılığının , tazeliğinin maksimum düzeyde korunmasını sağlamak için porselen makyajı tercih etmenizi, bu gibi özel günlerinizde profesyonel bir makyaj sanatçısından destek alarak yüzünüze en uygun şekilde yapılan makyajınızla göz kamaştırabilirsiniz.  Porselen makyaj yapımında yapmanız gerekenler şunlar;

Gözünüze süreceğiniz farların dağılmasını istemiyor ve daha derli toplu durmasını sağlamak istiyor iseniz, krem yada likit far kullanabilirsiniz.

Baz şeklinde seçtiğiniz farı göz kapağınıza fırça yardımı ile uygulamaya başlayın

Fondötenin cildinizce uzun saatler parçalanmadan, bozulmadan kalmasını ve daha kalıcı olmasını sağlamak için fondöten bazlarını ve sabitleyici spreyleri kullanabilirsiniz.

Gelin makyajınızdan doğru sonucu almak istiyorsanız, cildinize fondöten uygulamadan önce doğru bir nemlendirici sürerek yarım saat bekletin.

Baz şeklindeki fondöteninizi cok ufak miktarlarda fırça yardımı ile cildinize uygulayın.

Gün içerisinde ciltteki yağlanmalarına karşı ultra ince transparan bir pudra ile tazeleme yapabilirsiniz.

Düğün günü için ruj seçiminde en doğru tercih mat rujlar olacaktır. Mat rujlar diğer rujlara oranla daha kalıcıdır.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Gelin Adaylarına Yardımcı Olacak Bronzlaştırıcı Ürünler

 

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here