Düğün Sonrası Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalı

Düğün Sonrası Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Beklenen düğün gününün sonrasında yorgun olan vücut, tüm gün sprey altında kalan saçlar ve makyajlı cildin temizlenmesi ve dinlendirilmesi oldukça önemlidir. Haftalarca kusursuz bir makyaj için hazırlanılmış, provalar ve cilt bakımları yapılmış ve düğünde mükemmel bir güzellikle bütün dikkatler toplanmıştır. Artık bütün bu telaşlar bitmiş ve balayı hazırlığı yapılmaktadır. Peki bu kadar uğraşılan cildin tazeliğini korumak için düğün sonrası cilt temizliği nasıl yapılmalıdır sorusu da akıllara gelmektedir. Düğün öncesi cilt temizliğine ve bakımına verilen önemin aynı şekilde düğün sonrasında da verilmesi önemlidir.

Düğünden Sonraki Cilt Bakımı nasıl olmalı

Düğünden Sonraki Cilt Bakımı

Bütün gün fondötenin altında havasız kalan cilt gözeneklerinin nefes alması için cildin makyajdan temizlenmesi gereklidir. Bunun yanı sıra kullanılan rimeller temizlenmediğinde kirpiklerde dökülme olabilmektedir. Düğünün ardından makyajın kesinlikle temizlenmesi gereklidir. Makyajla uyumak cildi yorar ve yaşlandırır. Cilt tipine uygun bir makyaj temizleyici ile yüz, göz makyaj temizleyicisi ile de gözlerdeki makyajın temizlenmesi gereklidir. Düğün için kalıcı yapılan makyajın temizleyici olmadan su ile çıkarılması pek mümkün değildir. Makyajı temizlenen cilt derinlemesine temizlenmiş olmaz. Daha iyi bir cilt temizliği için düğün sonrası cilt temizliği nasıl yapılmalı biraz bahsedelim. Makyajından arınan cildin bakımına tonik kullanarak devam edilmelidir. Doğal ürün kullanmak isteyenler gülsuyunu tercih edebilirler. Gül suyu hem doğal hem de her cilt tipine uygun olarak tonik vazifesini görmektedir. Tonik uygulamasından sonra nemlendirici krem sürülerek cildin yumuşak olması sağlanır.

Bütün gün fondötenin altında havasız kalan cilt gözeneklerinin nefes alması için cildin makyajdan temizlenmesi gereklidir.

Cilt Bakımında Maske Kullanımı

Makyajdan arındırılmış ve temizlenmiş cildin maske ile dinlendirilmesi ve nemlendirilmesi de oldukça fayda sağlayacaktır. Düğün sonrasında cilt temizliği nasıl yapılmalı konusunda yorgun cildin dinlendirilmesi için cilt maskelerinin de önemi çoktur. Maske yapımı için öncelikle cilt tipi belirlenmeli ve uygun bir maske seçilmelidir. Temizlenmiş ve ılık su ile yıkanıp tampon yapılarak kurutulan yüz ve boyun bölgesine maske uygulanır. Maskenin yüzde bekleme süresi aşılmamalı çünkü maske cildi tahriş edebilir. Daha sonra da yüzdeki maske ılık su ile yıkayıp, çıkartılmalıdır. Bu şekilde düğün sonrası dinlendirilen cilt yorgunluğunu atmış ve ferahlamış olur. Aynı zamanda da parlaklığını ve tazeliğini de yitirmemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir