Gelinlerin saç konusunda çok fazla kararsızlık yaşaması çok karşılaşılan durumlar arasındadır. Birçok gelin adayı nasıl bir saç seçmesi gerektiğine karar veremediğinden büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu süreçte saç modeline karar vermek için birtakım püf noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Saç modeli konusunda çok fazla seçeneğin bulunması gelinler için büyük bir kararsızlık durumuna neden olsa da öncelikle seçimlerinizi biraz daraltabilirsiniz. Ne tür saç istediğinize karar verdiğinizde model seçmek de zor olmayacaktır. Dalgalı bir saç modeli kullanabilirsiniz ya da şık bir topuz kullanabilirsiniz. Son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında dalgalı gelin saçları ilk sıralarda geliyor.

 

Dalgalı Gelin Saçlarında Ne Tür Modeller Var? 

 

Dalgalı gelin saçları genelde açık bırakılan saçlardır. Bu saçlarda maşa yardımı ile dalgalar yaratılır ve gelinler için en uygun model bulunmaya çalışılır. Bazen şelale gibi dalgalar açık bırakılır ve üzerinden taç ve duvak kullanılır bazen de çeşitli aksesuarlar ile daha da zarif bir görünüm kazanması sağlanır.

 

Dalgaları olan saçlar ile her gelin çok zarif görünebilir. Bu saçlar için kullanılabilecek birçok farklı aksesuar vardır. Taç çeşitleri son derece fazladır ve gelin adaylarının zevkine hitap edecek çok zarif modellerdir. Dalgalı saçlar için özellikle saçların içerisine gömülen çiçekli taşlar ya da alın üzerinden kullanılan modeller oldukça revaçta tasarımlardır.

 

Gelinlerin severek kullandıkları dalgalı saç modelleri arasında çiçekler ve inciler de çok kullanışlı aksesuarlardır. Maşa ile dalgalandırılan saçları ensede zarifçe toplamak ve saçların üst kısımlarına inciler ve çiçekler serpiştirmek görünümü güçlendirecek ince detaylardır.

 

Dalgalı Gelin Saçlarında En Çok Tercih Edilen Modeller 

 

Dalgalı gelin saçlarında model seçenekleri son derece fazladır. Model seçenekleri arasında topuzlar ilk değerlendirilenler arasındadır. Yaz düğünü yapacak olan gelin adayları dalgalı saçları ensede salaş bir topuz haline getirebilirler. Hatta bu modelleri gerekirse örgü detaylarla da destekleyebilirler. Şık bir tasarım olarak tercih edilen modellerde inciler ve çiçekler çok fazla kullanılır.

 

Açık bırakılacak ise dalgaların belirgin olmasına dikkat edilmelidir. Maşa ile düzgün şekilde dalgalandırılan saçların doğal görünmesi son derece önemlidir. Bu saçlara çiçekleri olan bir taç çok yakışacaktır. Aynı zamanda bu saçları dilerseniz salaş bir örgü halinde ördürebilir ve başınız yan tarafından omuzlarınıza akıtabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise model seçenekleri son derece geniştir. Hemen her gelin adayı bu modelleri büyük rahatlıkla kullanabilir.

 

Gelinlerin saç konusunda çok fazla kararsızlık yaşaması çok karşılaşılan durumlar arasındadır. Birçok gelin adayı nasıl bir saç seçmesi gerektiğine karar veremediğinden büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu süreçte saç modeline karar vermek için birtakım püf noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here