Açık Gelin Saçı Hakkında Bilgiler

 Düğün gününüzde en gözde kişi olan gelin olarak tabi ki harika görünmek istediğinizi biliyoruz. Bu görünümü yakalamanızda size yardımcı olmak adına bu makaleyi hazırladık.

Gelin Saç Modelleri 2018

En mutlu gününüz olan düğün gününüzde her şeyin sizin gönlünüzce olması çok önemlidir. Gelin saçı modeli de üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Her ne kadar gittiğimiz düğünlerin birçoğunda gelin saçı modeli olarak topuz saçlar ile karşılaşsak da tabiî ki de bu bir kural değildir. Duvaklı açık gelin saçı modeliniz ile peri kızı gibi bir görünüm yakalayabilirsiniz. Şayet açık gelin saçı modelleri arasında bir tercih yapacak iseniz bu konuda bilmeniz gereken püf noktalar olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Açık Gelin Saçı Modelleri

Kuaförler özellikle topuz saç modelinin gece boyunca sabit kalması için ellerinden geleni yaparlar. Birçok toka takarlar, saçların bozulmaması için spreyler sıkarlar… Ancak kabul etmek gerekir ki tüm bu önlemler yetersiz kalmaktadır. Saçı sabit tutmak ve gece boyunca bozulmadan kalmasını sağlamak oldukça zordur. Hele ki yaz aylarında yapılan düğünlerde nem sebebiyle saçlar çok kısa sürede bozulabilecektir.

İşte tam da bu noktada açık gelin saçı modellerinin ne kadar avantajlı olduğunu fark etmekteyiz. İstediğiniz kadar rahat hareket edebilir, “Saçım bozulacak mı?” korkusunu hissetmeden düğününüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Planladığınız düğün oldukça hareketli, içerisinde bolca dans barındıran bir davet de olsa sadece nikah ya da yemekli şık ve basit bir davet şeklinde bir organizasyon da olsa açık gelin saçını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

açık gelin saçı nedir

Gelin Saçı 2018

Ayrıca açık saç modelleri arasında tercih yaparken  yüz tipinize uygun bir saç modeli olup olmadığının bilinmesi de önemlidir. Açık saç modelleri  her yüz tipi ile uyumlu olmayabilir. Sadece oval yüz tipine sahip gelinlerin açık gelin başı modelini tercih etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Oval yüz tipine sahip iseniz düz, dalgalı, yandan ayrılmış, ortadan ayrılmış, hafif kahkullü gibi her türlü saç modelini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

En mutlu gününüz olan düğün gününüzde her şeyin sizin gönlünüzce olması çok önemlidir.

 

Bir yandan gönlünüz topuz saç modelinden yanayken bir yandan da açık saçtan vazgeçemiyorsanız sizlere naçizane bir önerimiz var. Fotoğraf çekimlerinde açık saç modelini kullanabilir düğün töreninde ise topuz modeli tercih edebilirsiniz. Böylece yıllar sonra dahi düğün fotoğraflarınıza baktığınızda o her iki saç modelli kombinlerinizi görebilirsiniz.

2019 Gelin Saçı Modelleri

İçinde bulunduğumuz yılda gelin saçı modelleri için geçen seneye nazaran çok fazla değişiklik olduğundan bahsetmek mümkün değil. 2018 yılı gelin saçı modelleri ile 2019 yılı gelin saçı modelleri birbirine paralel olarak ilerlemekte. Geçtiğimiz yıl açık gelin saçı modellerinin sıklıkla tercih edildiğini görmekle beraber yılbaşından beri yapılan düğünlerin birçoğunda da gelinlerin açık saç modelleri tercih ettiğini görmekteyiz.

Bununla beraber 2019 yılında gelinlerin en çok kullandığı ve kullanacağını düşündüğümüz modellerin başında ise dağınık saç modelleri gelmektedir. Dağınık dalgalı açık saç modelleri özellikle kır düğünlerinde sade bir gelinlik ile harika görünmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here