Home Gelinlik Modelleri 2019 Gelinlik Trendleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2019 Gelinlik Trendleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
561
2019 gelinlik modası nasıldır

2019 gelinlik trendlerini incelemek ve size aktarmak için podyumları ve tasarımcıların 2019 gelinlik koleksiyonlarını inceledik. 2019 ‘ alışılagelmiş tasarımların dışında cesur model ve farklı renk kullanımlarına şahit olacağımızı öncelikle söyleyebilirim. Beyaz renk gelinlik tercihinde vazgeçilmez olsa da bu yıl sıklıkla fildişi ve şampanya rengi gelinlik tasarımları dikkat çekiyor. Tercihini beyaz renkten yana kullanan gelin adayları için tasarımcıların tercihi renkli aksesuar kullanımı.

2019’un trend gelinlik modellerini baştan başlayarak sıralayacak olursak, en başa vintage ve   sırt dekolteli balık olanları yerleştirebiliriz. Özellikle yabancı ünlüler ve Türk ünlülerin de bir kısmının tercih ettiği bu gelinlikler, gelinler tarafından tercih edilmekte ve alıcıları ile buluşmaktadır. En trend olanından başlayarak listeleyecek olursak;

Vintage Gelinlik Modelleri

Sırt Dekolteli Balık Gelinlikler

Kaburga Gelinlik Modelleri

Taş İşlemeli Gelinlikler

Yarım Balık Gelinlikler

Paris Modasına Uygun Romantik Gelinlikler

Bohem Gelinlikler

Hippi Gelinlikler

Kayık Yaka Gelinlikler

Seksi Gelinlik Modelleri

Pelerinli Gelinlikler

Prenses Gelinlikler

tarzında bir sıralama yapabiliriz.

 2019 gelinlik modelleri nelerdir

2019 Gelinlik Modası

2019 Gelinlik Modasındaki en önemli farkları 3 başlık altında özetleyebiliriz;

Metalik renklerin revaçta olacağı bir yıl olacak 2019. Gelin aksesuarlarında, sıklıkla yer bulan metalik renk kullanımına eşlik eden ışıltılı ve simli gelin ayakkabıları eşlik edecek. Seçimi romantik görünümlerden yana olan gelin adayları için Prenses gelinlik modelleri ve balık kuyruğu ve askısız gelinlikler ve kabarık gelinlik modelleri sezondaki yerlerini en ön sıradan aldılar.

2019 gelinlik trendleri nasıldır

Uygun Gelinlik Modelleri Belirlemek

Tasarımcıların hazırladığı birbirinden şık ve göz alıcı gelinlik modelleri arasından kişinin kendi vücuduna uygun olanını seçebilmesi gelinliğin duruşu ve gösterişi açısından çok önemlidir. Örneğin ince beli ve geniş basenleri olan gelin adayları için en uygun gelinlik modelleri A kesim ya da prenses kesim gelinliklerdir. Ayrıca bu modellere pelerin ve tül detayları da eklendiğinde daha da çarpıcı bir görünüm yakalanabilmektedir. Balık tipi, yırtmaçlı ya da iki parçalı gelinlikler ve V yaka modeller ise kum saati tipinde vücudu olan gelin adayları için tavsiye edilebilir. Elma vücut tipine sahip olanlar ise kalın bel bölgesini göstermeyen prenses gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilirler. Ayrıca değerli taşlarla süslenerek hazırlanan bu model uzun bir duvak ile tasarlandığında ortaya çok şık bir görüntü çıkacaktır. Son olarak dikdörtgen vücut tipi denilen geniş omuzlu gelin adayları için uygun olacak gelinlik modellerini inceleyecek olursak, kesinlikle ipek saten ve şifon kumaş ile hazırlanan gelinlikler önerilebilir. Geniş omuzları ön plana çıkarmak için tasarlanan straplez modeller ve dökümlü etekli gelinlikler ile göz alıcı bir şıklık elde edilebilmektedir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! 2018’in En Çok Tercih Edilen Gelinlik Modelleri

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here